BeneficjentBeneficjent projektu – Wtór – Steel Sp. z o.o.

l2

Firma Wtór-Steel ze Stalowej Woli powstała w 2005 roku jako odpowiedź na rynkową niszę – deficyt firm trudniących się recyklingiem pojazdów wycofanych z eksploatacji. Pierwszą inwestycją firmy była linia do strzępienia złomu. Od blisko dekady przetwarzanie odpadów, głównie odzysk metali żelaznych, stanowi główną działalność firmy, ale stosowane dziś rozwiązania od tych pierwszych dzielą lata świetlne. Wtór-Steel to nie tylko nowoczesny park maszynowy, ale i laboratoria badawcze, gdzie pracuje się nad rozwojem obecnych i przyszłych technologii przetwarzania odpadów, których nie powstydziłyby się największe światowe firmy.

Kolejnym powodem do dumy zespołu firmy jest uruchomiona w 2010 roku linia do wytwarzania paliw alternatywnych z odpadów. – Do produkcji wykorzystujemy odpady zawierające energię, którą można wykorzystać w bezpieczny sposób w przemyśle energetycznym i cementowym. Zazwyczaj są to odpady które , trudno poddać recyklingowi lub odzyskowi surowcowemu. Dzięki innowacyjnej technologii dajemy im drugie życie .

Od samego początku, nieustannie kładziemy nacisk na wdrażanie nowoczesnych technologii przetwarzania odpadów oraz na spełnianie norm i przepisów prawnych z zakresu ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Jednym z Naszych nadrzędnych celów jest optymalizacja zarządzania strumieniami odpadów pochodzącymi od naszych klientów poprzez promowanie kompleksowej gospodarki odpadami.

Dzięki naszym działaniom w dużym stopniu wpisujemy się w regionalny system odzysku i recyklingu odpadów metalowych.

„Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej”.

Henry Ford