DZIEŃ NORWESKIDZIEŃ NORWESKI
Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor z przedszkola Dzieciaki.pl, mogliśmy zrealizować naszą akcję marketingową DZIEŃ NORWESKI. Naszym celem jest szerzenie informacji na temat tego pięknego kraju oraz przy okazji na temat Recyklingu, który jest domeną naszej firmy.
Pragniemy podziękować Pani Bożenie Brzozowskiej – dyrektor przedszkola, Pani Asi – wychowawczyni oraz innym Paniom wychowawczyniom, które uczestniczyły w naszym dniu. Dziękujemy również Pani Joannie, za lekcję języka norweskiego

Przede wszystkim dziękujemy tym wspaniałym, inteligentnym Dzieciakom. Jesteście niesamowite, wasze podejście i zaangażowanie rozgrzały nasze serca

PROGRAM
1. NORWESKIE ŚNIADANKO wraz z ekipą Zabawa w gotowanie przeprowadziliśmy warsztaty z dziećmi.
Dzieciaki przygotowały norweski przysmak : bułeczki cynamonowe Kanelsnurrer.
W miedzy czasie dzieciaki raczyły się kanapeczkami z norweskim brązowym serem Brunost o charakterystycznym smaku karmelu okraszonego konfiturą z maliny moroszki zwanej również maliną nordycką lub malina północy.
2. Warsztaty plastyczne „Flagowo” 🙂
3. Trochę informacji o Norwegii przekazane przez Panią Asie. Te wspaniałe dzieciaki wiedzę przyswajają w tempie natychmiastowym. Historia, geografia oraz ciekawostki o tym pięknym kraju.
4. Recyklingowe Trolle.
Dzieciaki zrobiły swoje własne Trolle z butelek, ulotek reklamowych, włóczki .. Troll to symbol Norwegii. Warsztaty te pokazały dzieciakom jak można wykorzystać zużyte opakowania, gazety i w fajny sposób pobawić się i stworzyć coś fajnego.
Trolle dla Norwegów są bardzo istotnym fragmentem kultury, można je spotkać praktycznie wszędzie w różnej postaci 
5. Lekcja norweskiego. Te dzieciaki są niesamowite. Liczenie, przywitanie, kolory czy przedstawienie się po norwesku to dla nich żaden problem.
6. Czytanie bajek i legend norweskich oraz zabawa przy norweskiej muzyce.

Było naprawdę super.
Dziękujemy !

Reportaż

kliknij w link:  ALBUM DZIEN NORWESKI

dzien norweski